Pedagog İstanbul Danışmanlığı

Pedagog İstanbul Danışmanlığı

Pedagog İstanbul Danışmanlığı

 

Küçük yaşta ki bireylerin bilişsel ve duygusal gelişimlerini destekleyen ve aynı zaman da ebeveynlere de terapi uygulayabilen kişilere pedagog denilmektedir. İstanbul pedagog da oldukça erişilebilir bir hizmet olmakla birlikte, ne yazık ki küçük illerde her zaman pedagog danışmanlığından faydalanmak söz konusu olmayabilir. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümünden mezun olanların yapabileceği pedagogluğu, önceden sadece pedagoji mezunu insanlar yapabilirlerdi. Merkezimizde pedagoji danışmanlığını kurucumuz Uz. Pedagog Soner Koşan tarafından yapılmaktadır. Uzmanımız tüm eğitimlerini Almanya’da tamamlayarak Türkiye’ye gelerek bura birçok kurum ve hastanede çalışmıştır. En son 2009 yılında S Konsept Akademiyi kurarak burada terapi ve danışmanlıklarına devam etmektedir.

 

Pedagog İstanbul Ücretleri

 

Her pedagog farklı ücretlendirmelerle hizmet vermektedir. Bu durum tabi ki pedagogların isim yapmasına ve danışanlarıyla iletişimine göre değişebilir. İstanbul pedagog hizmetlerinden yararlanmak için tek yapmanız gereken şey, bir uzman pedagog tespit ettikten sonra, randevu almak olacaktır. Devlet hastanelerinde de pedagoglar bulunmaktadır. Fakat bu pedagoglar oldukça yoğun oldukları için çok geç randevu alabilirsiniz. Merkezimizde uzmanımızdan randevu aldığınızda öncelikle ebeveynler, varsa çocuk bakıcıları seansa dahil edilmektedir ihtiyaç doğrultusunda varsa, büyük ebeveynler, öğretmenlerde terapi sürecine katılabilir. Çocuğun sorunu çözebilmesi için  birçok psikoterapi ve pedagojik teknik özenle terapiler şeklinde düzenlenir.

 

Pedagog İstanbul Hizmetleri Nelerdir?

 

Çocuğunuz büyüme aşamasındayken bir dolu sorunla karşılaşır. Bu sorunlardan bir çoğunu atlatabilirken, bazılarından da destek almak zorunda kalabilir. Bu konuda da mutlaka profesyonel destek almalı ve çocuğunuzun ileri yaşlarında onun hayatını etkileyebilecek olumsuz koşullardan korumalısınız. Pedagog hizmetinden yararlanacağınız sorunlardan bazılarıysa, alt ıslatma, konuşma bozuklukları-kekemelik gibi, televizyon, internet ve bilgisayar bağımlılığı, ebeveyn ilişkileri, saldırgan davranışların bütünü, motivasyon ve dikkat dağınıklığı, okuluyla ilgili sorunlar, hiperaktivite sorunları, yaygın ve sıklıkla görülen gelişimsel problemler, ergenlik problemleri ve diğer tüm problemleriniz için, İstanbul pedagog danışma merkezlerinden randevu alabilirsiniz. Ayrıca pedagogdan randevu alarak profesyonel bir adım atmış olacaksınız. Bu durum da çocuğunuzun kendisini önemli ve değerli hissetmesinde oldukça önemlidir. Böylelikle seanslara katılımı çok daha iyi ve verimli olacaktır. Bir ebeveyn olarak da çocuğunuzun problemi ne olursa olsun, onu dinlemeli ve onu önemsediğinizi çocuğunuza göstermelisiniz. Çocuğunuzla iletişimizi asla koparmadan onu yargılamadan iletişim kurmalısınız. Unutmamanız gereken en önemli şeyse sizin de bir zamanlar çocuk olduğunuzdur.Sosyal Medya: