Hipnozla Sigara BırakmaHipnozla kalıcı bir şekilde sigaradan kurtulabilirsiniz. Hipnoz tedavisi, başarı oranı %94’lerde olan tamamen bilimsel bir metoddur. Her 100 sigara içen kişinin 94´ünden fazlası hipnoz seanslarından sonra zorlanmadan sigarayı bırakıp daha sağlıklı yaşamaya devam etti. Hipnozla sigarayı bıraktığınızda şişmanlamaz veya herhangi bir yan etkiyle karşılaşmazsınız.
Hipnozla sigara bırakma sağlıklı bir metot mudur?
Hipnoz bilimsel bir metoddur ve hiç bir yan etkisi yoktur.
Hipnozla sigara bırakma kaç seans sürüyor?
Hipnozla sigara bırakma ortalama 4-5 seans sürmektedir.
Hipnozla sigara bırakma seansı sırasında konuşuyor muyum?
Hipnozla sigara bırakma seanslarında; siz bir şeyler konuşmuyor aksine hipnoz koltuğunun keyfini çıkartıp dinleniyorsunuz. Bu esnada uzmanımız bilinçaltınıza telkinlerde bulunuyor.
Hipnoz seansından sonra hemen etkisini görebiliyor muyum?
İlk seanstan sonra etkisini bariz hissedersiniz. Hipnoz, bilim mercileri tarafından da en etkili sigara bırakma yöntemi olarak kanıtlanmıştır.
Hipnozla sigara bırakma seanslarından sonra daha fazla yemek yeme sorunu çıkıyor mu?
Hipnozla sigara bırakma seanslarının çok yemenin aksine, düzenli yemek yeme gibi güzel etkileri oluyor.
Hipnozla sigara bırakmak istiyorum, ama ben uzun yıllardan beri ve günde bir kaç paket sigara içiyorum. Bu sorun olur mu?
Hipnozla sigara bırakmaya karar vermişseniz, ne kadar uzun zamandan beri ve günde kaç paket sigara içtiğiniz değil, seanslara düzenli gelmeniz önemlidir. Hipnozla sigara bırakanların büyük çoğunluğu günde en az 2 paket ve üstü sigara içenlerden oluşuyor.
TÜBİTAK‘ın yaptığı bir araştırma sonucuna göre, hipnoz dünyadaki en etkili sigara bırakma yöntemi olarak tanımlanmaktadır. Uyguladığımız hipnoz seansları ile 4-5 seans içinde sigara tiryakiliğine – bağımlılığına zorlanmadan veda edebilirsiniz.
Hipnozu uygulayan kişi, kendi alanında uzun yıllar çalışmış bir uzmandır.

Hipnozla Sigara Bırakma

Hipnozla sigara bırakma, sigara alışkanlığınızın değişmesi anlamına gelir. Sigara içmek bir alışkanlıktır. Sigara sizin bir arkadaşınız durumundadır. Arkadaşlık önce gizli ve özel bir flörtle oluşur ve beraberliğiniz başlar. Aylar, yıllar geçer. Bu zaman zarfında, en önemli anlarınızı; yani en güzel, en hüzünlü, en mahrem anlarınızı onunla paylaşmışsınız ancak bu arkadaşlık artık size zarar vermeye başlamıştır. Güzel başlayan arkadaşlık artık sizde nefes darlığına yol açmakta, size ölümcül bir hastalığın yani kanserin davetiyesini verip, sizi uzun vadede oraya götürmektedir. Ve siz de o daveti kabul ediyorsunuzdur. Çünkü bir yandan da o arkadaşınıza yani sigaraya toz konduramıyorsunuzdur. Ama yıllar sonra gerçekler gözünüze görünmeye başlamıştır. Bir yandan medya yoluyla, bir yandan da çevrenizden bu haberleri duyuyorsunuzdur. Sonra kendinizi dinlemeye başlıyorsunuz. Evet, siz de artık eskisi gibi hür değilsiniz; o arkadaşa yani sigaraya bağımlı kalmışsınızdır ve sağlık sorunlarınız da ciddi boyutlara gelmiştir. Yani aslında bu arkadaşlığı bitirmek istiyorsunuzdur. Hatta birkaç kere bu arkadaşlığa son vermek için denemeler yapmış ama belli bir zaman sonra geri dönmüş, af dilemiş ve arkadaşlığınıza kaldığınız yerden devam etmişsinizdir. Sanki artık ona bağlı bir insan haline gelmiş, sizin varlığınızın sahibi o olmuş ve onsuz bir şey yapamama noktasına gelmişsinizdir.
İşte hem bu bağımlılıktan kurtulup bağımsız, hür, iradeli ve istediğini yapan bir birey olmayı sağlayan; hem de günümüzün en korkunç ve yaygın hastalığı olan kansere yakalanmamak ve daha sağlıklı bir yaşam sürmeniz için; ilaçsız, kesin, kalıcı çözüm olan ‘hipnozla’ sigara bırakma seansı sizin için önemli bir şans olabilir. Hipnozla sigara bırakma bilinçaltına işlenen o sahte arkadaşlığı kökünden temizleyip; size özgür ama bilinçli, sağlıklı bir yaşam sunuyor. Hipnoz; arkadaşınız olan sigara yerine; sizin sağlıklı, gülümseyen, istediğinizi yapan, istediğinizle arkadaş olan ve uzun, mutlu bir yaşam sürmenizi sağlıyor. Sigarayı tek başınıza bırakamıyorsanız hipnozla bırakabilirsiniz. Hipnoz sizi kötü alışkanlıklarınızdan, bağımlılıklarınızdan kendi isteğiniz ve onayınızla bıraktırır. Böylece hafiflemiş bir şekilde yaşamınıza devam edersiniz. Bu sorunu tek başınıza çözebilseydiniz;  zaten burada bu yazıyı okuyor olmazdınız. Sigara sorununuzu kimyasal ilaçlarla da çözmenize gerek yok. Hipnozla sigaradan kurtulma vücudunuzun ve bilincinizin kabul edeceği doğal çözümün adıdır. Günde 3 veya 4 paket sigara içmeniz hiç önemli değildir; hatta  günde 1 paketten fazla sigara içiyorsanız, daha hızlı ve kolay sigaradan kurtulursunuz.

Hipnoz; sigaranın oluşturduğu alışkanlık yaratan davranışlarınızı değiştirip, yerlerine yeni ve sağlıklı davranış biçimleri koymanızı sağlar. Örneğin canınız her sigara çektiğinde derin bir nefes almanız o anda sigara arzunuzu yok edecektir. Hipnozla sigarayı bıraktığınızda şişmanlamaz ve rahatsız olmazsınız. Hipnozla sigara bırakanlar daha huzurlu ve normal formunu koruyarak yaşamlarına devam ederler.
Sigara içmek bir tören gibidir. Hiç farkında olmadan birçok şey size sigarayı hatırlatır ve siz de otomatik olarak bir sigara yakarsınız. Sıkıldığınızda, üzüldüğünüzde, yemeklerden sonra, bilgisayarda çalışırken, çay ya da kahve içerken, araba sürerken vs… Hipnoz, bu alışkanlıkları kırmanın; bu otomatik pilotu devreden çıkarmanın en etkili yoludur.

Herkes hipnozla sigara bırakma seansına katılabilir mi?
Evet, herkes katılabilir.
Seanslar ne kadar sürüyor?
Sigara bırakma ortalama olarak 4-5 seans, bazen daha da kısa sürebiliyor. İlk seanstan itibaren sigara bırakılabiliyor. Yalnızca 2 veya 3 aylık bir süre içinde sizi gözlemliyor ve izliyoruz.

S KONSEPT DANIŞMANLIK
Soner KOŞAN
S.Pedagog,Psikoterapist 

 Sosyal Medya: