Hipnozla Kalıcı Zayıflama


 Strese girerek zayıflamaya HAYIR. Güzel ve sağlıklı forma EVET.

Hipnozla kalıcı bir şekilde, sağlıklı vücuda ulaşmak için istemeniz ve seanslara katılmanız yeterli…

Önce zayıf nedir? Zayıflama nedir? bunu anlayalım. Yıllardan beri dilimizden düşürmediğimiz bu kelimelerin bilinçaltımızdaki tercümesi nedir?
Zayıf kelimesi; Sıska, cılız, arık, görevini yapacak güçte olmayan, sağlamlığı, dayanıklılığı, güvenilirliği olmayan, enerjisi az olan, yetmeyen, başarısız, yeteneksiz, kabiliyetsiz, az olan demek.
Zayıf kelimesi; negatif anlamlarla örülü kocaman bir kelime. Zayıf olmayı kim ister? Hiç kimse. Zayıf olmayı, yenilmeyi, az olmayı, güçsüz olmayı, yeteneksiz ve enerjisiz olmayı kim ister? Hiç kimse.
Zayıf= iradesiz, zayıf= kendi kendine yetmeyen (başkasına bağımlı). Bu kadar negatif anlamlarla örülü bu kelimeyle kim barışık yaşamak ister? Hiç kimse.
Zayıf bir iltifat kelimesi olabilir mi? “Sen ne kadar zayıf bir adamsın/kadınsın” dediğimizde karşımızdaki kişi teşekkür eder mi sizce? Edeceğine ihtimal vermiyorum şahsen veya zayıf kelimesini birkaç örnekle daha besleyelim: “Ne kadar zayıf bir karakter, ne kadar zayıf bir çocuk, ne kadar zayıf bir yüz, ne kadar zayıf bir yaşam, ne kadar zayıf bir hayvan, ne kadar zayıf bir bacak, ne kadar zayıf bir aşk, ne kadar zayıf bir yapı” dediğimizde teşekkürden çok negatif bir tepki almamız daha olasıdır. Bu yüzden, bu kadar olumsuz düşünce ve anlamı içinde barındıran “zayıflama” kelimesini sağlıklı yaşamla beraber kullanmamız ne kadar doğru? Bilinçaltı bizim yaşam depomuz. Bu kadar negatif anlam yüklü bir kelimeyle savaşını doğal olarak en üst düzeyde verecektir. Bu yüzden de hemen hemen hiç kimse bütün bir yaşam boyu diyetle yaşamayı başaramamıştır. Bu savaşın galibi er ya da geç bilinçaltı olmuştur. Bilinçaltınızı kendinize düşman olarak karşınıza alırsanız, sağlıklı yaşama “Merhaba” diyemezsiniz.
Hipnoz bilinçaltını dost müttefik olarak alır ve uzun yıllar size kalıcı sağlıklı bir yaşam sunar.
Klasik diyet ile zayıflama isteği ve bu isteğin doğurduğu zayıflama düşüncesi başlı başına negatif bir anlam içerir. Bundan dolayı eğer artık işkenceye dönüşen zayıflama programlarından kurtulup sağlıklı yaşama “Merhaba” demek istiyorsak “zayıflama” kelimesini kullanmayacağız. Bunun yerine, vücudumuzdaki bize ait olmayan yabancı maddeleri, kiloları (yağları) atmak, güzel bir forma, sağlıklı bir vücuda kavuşmak olarak adlandırmamız daha doğru.
Hedef, vücudu kasla ve enerjiyle beslemek, vücudu güzel figürüne kavuşturmak olmalı. Çünkü sağlıklı vücut standartlarına kavuşmak, forma girmek; ruh ve bedenin ortak yürüteceği bir çalışma ile sağlanabilir.
Zayıflamak isteyen kişi, önce kendisinin beceriksiz ve iradesiz olduğunu kabul etmiş kişidir. İradesiz ve beceriksiz olduğunu kabul eden kişi; diyet uzmanlarına, doktorlarına başvurduğunda onların her türlü tasarrufunu baştan kabul ettiğini bilmektedir. Yani “kemiği benim eti senin doktor” diyerek günlük yemek şeklini komple değiştirerek irade savaşına girer. Her gün vücuduna işkenceler yaparak onun otu, bunun suyu diyerek zayıflamak için mücadele eder. Bunu da zayıflamak yani güçsüzleşmek için yaptığını bilinçaltına telkin eder.
Bilinçaltı hem günlük diyet programlarıyla yıpranıp güçsüzleşecek hem de sevdiği yiyeceklerden mahrum kalacak anlamına gelmektedir. Bilinçaltı insanın yaşamını koruyabilmesi ve tehlikeden kurtulması için programlandığından en büyük savaşı da bilmeyerek kendine vermiş olacaktır. Bu savaşın galibi her zaman olduğu gibi yine bilinçaltıdır. Ama 1 yıl ama 2 yıl sonra bu savaş bittiğinde o zaman zarfı içinde, sinir harbiyle verdiği kiloları birer birer geri alacak ve kişinin kendine geliştirdiği öz saygı büyük bir yara alarak “bak sen iradesizsin” damgası tescillenmiş olacaktır.
Hipnozla güzel ve sağlıklı bir forma kavuşmak mümkündür. Bu sağlıklı vücudun mümkün mertebe uzun yıllar sürmesi aslında bir mucizedir. Hipnozla sağlıklı ve enerji dolu figüre sahip olmak hayal değil gerçek ve buna kavuşmak için gereken tek şey inanmak. İnanmak bu tekniğin en baş kuralı.
İnanmak, önce kendinize, sonra terapistinize, sonra da hipnoza. Yapacağınız tek şey kendinizi bu üç inanca bırakmak. Hipnoz size inanır, sizin iradesiz olduğunuzu reddeder. Hipnoz sizin beceriksiz, yeteneksiz, güçsüz olduğunuzu kabul etmez ve sizin içinizdeki güce sarılmanızı sağlar. Sizin yıllardan beri içinizde yok saydığınız, küçümsediğiniz gücü bulur ve yaratıcılığıyla besleyerek onu size geri kazandırır. Siz de bu güce sarılırsınız. Zamanla bu güç size destek verir ve o güçle beraber; iradeli, güçlü, enerjili, mutlu bir potansiyel haline gelirsiniz.
En önemlisi de bu güç, ne benim ne de başkasının gücü, o sizsiniz. Sizi size kazandıran bir tekniktir hipnoz.
Hipnozla yeni bir yaşama hazır mısınız?

S KONSEPT DANIŞMANLIK
Soner KOŞAN
Pedagog, Psikoterapist

 Sosyal Medya: