Evlilik ve Çiftler

Evlilik ve Çiftler

Evlilik bu kararı almış iki insan için çoğu zaman sonsuzluğa uzanmak demektir. İnsanlar hayatlarındaki her şeylerini birbirleriyle paylaşırlar. Acı, tatlı, mutlu ve eğlenceli gibi birçok duyguyu beraber yaşarlar. Her ne olursa olsun da birbirlerine destek olmaları gereklidir. Bu bakımdan çok değerli bir yoldur. İlk başlarda her şey çok güzel giderken zamanın geçmesiyle belli bir takım sorunlar baş göstermeye başlayabilir. Ve ne yazık kimi zamanda bu sorunlar çözülmeyebilir. Bu sebeplerle bu kurumları korumak amacıyla belli bir takım kurumlar ve hizmetler geliştirilmiştir.

Evlilik Danışmanlığı Nedir ve Ne Zaman Başvurulmalıdır?

Evliğin iyi ya da kötü günleri vardır. Kötü günlerin artması problemlerin çoğalması demektir. Bunları da çözüme kavuşturamayan çiftler düşünce karmaşıklığına gidebilirler. Çiftler sorunlarını çözmeyince evlilik danışmanlığı hizmetleri devreye girer.

Bu hizmetler çiftler arasındaki problemlerin kaynağına inerler. Eğer evlilikteki problemler günlük hayatı olumsuz etkilemişse ve kişiler bunları tek başlarına düzeltmekte yetersiz kaldıklarını hissediyorlarsa bu hizmetlere başvurarak çözüm ararlar.

Eşler arasında sıkıntıların çözülemez olduğu ve dönülmez yollara girildiğinde başvurulan evlilik danışmanlık hizmetleri bu konularda çeşitli analizler yaparak çıkış yolları ararlar. Peki bu sorunlar neler olabilir?

Eğer iletişim bozulmuşsa özellikle de her konu kavgaya dönüşmüşse bu ciddi bir problemdir. Bu durumda kesinlikle bir uzmandan yardım alınmalıdır.

Kavgalı günlerin sayısı mutlu günleri geçtiyse ve çiftler yan yana bulundukları zaman huzursuz hissediyorlarsa bu büyük bir sıkıntıdır.

Evlilik bir zorunluluk haline gelmişse bu mutsuzluğu devamlı kılar.

Eşler birbirlerinden habersiz yaşıyorlarsa, birbirleriyle karşılaşmak istemiyorlarsa ve cinsel hayat bitmişse bu hizmetlere ihtiyaç vardır.

Boşanmanın doğru bir seçim olduğu düşünüldüyse başvurulmalıdır.

Eşlerin yalnızca birbirleriyle değil başka insanlarla ilgili problemleri oluşup sosyal ve çalışma hayatları rayından çıkmışsa bu hizmetlere ulaşmak şarttır.

Evlilik Danışmanlığı Nasıl Uygulanır?

Evlilik danışmanlığı çiftlerin sorunlarını analiz edip terapi beklentilerini göz önüne alarak onlara yaklaşma rotası çizerler. Buna göre önce gelen çiftlerin problemlerine göre onlara nasıl yaklaşılması gerektiği belirlenir, hangi problemlere ağırlık verilmesi gerektiği analiz edilir, seansların çiftlerle birlikte mi yoksa ayrı ayrı mı yapılması gerektiği belirlenir.Sosyal Medya: