Evlilik ve Çiftler

Evlilik ve Çiftler

Evlilik, bu kararı almış iki insan için çoğu zaman sonsuzluğa uzanmak demektir. İnsanlar hayatlarındaki her şeyi birbirleriyle paylaşırlar. Acı, tatlı, mutlu ve eğlenceli birçok olayı beraber yaşarlar. Her ne olursa olsun da birbirlerine destek olmaları gereklidir. Bu bakımdan çok değerli bir yoldur. Başlarda her şey çok güzel giderken zamanın geçmesiyle bir takım sorunlar baş göstermeye başlayabilir. Ve ne yazık, kimi zaman da bu sorunlar çözülmeyebilir. Bu sebeplerle bu kurumları korumak amacıyla belli bir takım hizmetler ve kurumlar geliştirilmiştir.

Evlilik Danışmanlığı Nedir ve Ne Zaman Başvurulmalıdır?

Evliğin iyi ya da kötü günleri vardır. Kötü günlerin artması problemlerin çoğalması demektir. Bunları çözüme kavuşturamayan çiftler düşünce karmaşıklığı yaşayabilirler. Çiftler sorunlarını çözemeyince evlilik danışmanlığı hizmetleri devreye girer.

Bu hizmetler çiftler arasındaki problemlerin kaynağına inerler. Eğer evlilikteki problemler günlük hayatı olumsuz etkilemeye başlamışsa ve kişiler bunları tek başlarına düzeltmekte yetersiz kaldıklarını hissediyorlarsa bu hizmetlere başvurarak çözüm ararlar.

Eşler arasındaki sıkıntılar çözülemez hale gelip dönülmez yollara girildiğinde başvurulan evlilik danışmanlık hizmetleri bu konularda çeşitli analizler yaparak çıkış yolları arar. Peki bu sorunlar neler olabilir?

Eğer iletişim bozulmuşsa özellikle de her konu kavgaya dönüşmüşse bu ciddi bir problemdir. Bu durumda kesinlikle bir uzmandan yardım alınmalıdır.

Kavgalı günlerin sayısı mutlu günleri geçtiyse ve çiftler yan yana bulundukları zaman huzursuzluk hissediyorlarsa bu büyük bir sıkıntıdır.

Evlilik bir zorunluluk haline gelmişse bu mutsuzluğu devamlı kılar.

Eşler birbirlerinden habersiz yaşıyorlarsa, birbirleriyle karşılaşmak istemiyorlarsa ve cinsel hayatları bitmişse bu hizmetlere ihtiyaç vardır.

Boşanmanın doğru bir seçim olduğu düşünülüyorsa başvurulmalıdır.

Eşlerin yalnızca birbirleriyle değil başka insanlarla ilgili problemleri oluşup sosyal ve çalışma hayatları rayından çıkmışsa bu hizmetlere ulaşmak şarttır.

Evlilik Danışmanlığı Nasıl Uygulanır?

Evlilik danışmanlığı çiftlerin sorunlarını analiz edip terapi beklentilerini göz önüne alarak onlara yaklaşma rotası çizerler. Buna göre önce, gelen çiftlerin problemlerine göre onlara nasıl yaklaşılması gerektiği belirlenir, hangi problemlere ağırlık verilmesi gerektiği analiz edilir, seansların çiftlerle birlikte mi yoksa ayrı ayrı mı yapılması gerektiği belirlenir.Sosyal Medya: