Evlilik Terapisti

Evlilik Terapisti İle Boşanmalar Azalıyor!

Evlilik özellikle de günümüzde ne yazık ki kolay yürütülebilen bir müessese olmamaktır. Birçok zorlukla kurulan yuvalar çoğu zaman incir çekirdeğini bile doldurmayacak nedenler ile kolayca yıkılabilmektedir. Bunun birçok nedeni vardır fakat öncelikle evliliklerin yıkılmaması için neler yapılması kimlere başvurulması gerektiğinden bahsetmek gerekir. Her şeyin bir danışanı olduğu gibi evliliğin de bir danışanı bulunmaktadır. Dolayısı ile evliliklerin kurulduğu ilk günlerdeki kadar sağlam durmasında evlilik terapisti büyük rol oynamakta ve büyük ölçüde yardımcınız olmaktadır. Evliliklerin yıkılmasındaki en büyük nedenlerden biri maalesef tahammülsüzlüktür. Çiftlerin birbirlerine tahammül edememeleri beraberinde boşanmaları getirirken bu yolda neler yapılması gerektiği ve bu sorunun nasıl aşılacağı üzerine evlilik terapistleri sizlere yol göstereceklerdir. Böylece evlilik terapistleri sayesine boşanmaların bir nebzede olsa önüne geçilebilecektir.

Evlilik Terapisti Hangi Çiftler Tarafından Tercih Ediliyor?

Evlendikten sonra sorumluluk almakta güçlük çeken ve bekâr hayatındaki rahatlığı arayan birçok çift kimi zaman bir çözüm yolu aramaktadır. Dolayısı ile çiftler çözüm yolu niteliğinde karşısına çıkan ve destekçisi olan evlilik terapistinde soluğu almaktadır. Bu bağlamda çok da doğru yapmaktadırlar. Çünkü bir yuva kolay kurulmuyor ki kolay yıkılabilsin öyle değil mi? Sadece boşanmalar değil evliliğindeki birtakım sorunları doğru bir şekilde çözebilmek ve daha sağlam adımlar ile evliliğini sürdürmek isteyenler de evlilik terapisti ile bunu başarabilmektedir. Tabi bir de evliliğinde hiçbir sorun yaşamayan fakat evlilikte nasıl bir yol izlerse daha mutlu bir evliliğe sahip olabilirim diyen kısacası evlilik konusunda bilinçlenmek isteyen çiftler de evlilik terapistine başvuranlar arasında yer almaktadır.

İletişimsizlik Evlilik Terapisti İhtiyacının Ortaya Çıkmasında Büyük Etken!

İletişimsizlik evlilikte büyük bir sorun şeklinde boy gösteren ciddi problemlerden biri olmakta ve hatta boşanmalara kadar gitmektedir. Çiftler tarafından kimi zaman farklı şekillerde önüne geçilmeye çalışılan bu problem birçok probleme oranla çok daha zor aşılabilmektedir. Çünkü bu problem ile baş edebilmek için bile iletişim gerekmektedir. İletişimsizliğe çözüm olan iletişim bu bağlamda çiftlerin tek başlarına halledebilecekleri bir problem olmaktan çıkmakta ve evlilikte çiftlerin psikolojisi konusunda uzman olan evlilik terapisti ihtiyacını ortaya çıkarmaktadır.Sosyal Medya: