Evlilik Terapisti

Evlilik Terapisti İle Boşanmalar Azalıyor!

Evlilik, özellikle günümüzde ne yazık ki kolay yürütülebilen bir müessese değildir. Birçok zorlukla kurulan yuvalar çoğu zaman incir çekirdeğini bile doldurmayacak nedenlerle kolayca yıkılabilmektedir. Bunun birçok nedeni vardır fakat öncelikle evliliklerin yıkılmaması için neler yapılması, kimlere başvurulması gerektiğinden bahsetmek gerekir. Her şeyin bir danışanı olduğu gibi evliliğin de bir danışanı bulunmaktadır. Dolayısı ile evliliklerin kurulduğu ilk günlerdeki kadar sağlam durmasında evlilik terapisti büyük rol oynamakta ve büyük ölçüde yardımcınız olmaktadır. Evliliklerin yıkılmasındaki en büyük nedenlerden biri maalesef tahammülsüzlüktür. Çiftlerin birbirlerine tahammül edememeleri beraberinde boşanmaları getirirken bu yolda neler yapılması gerektiği ve bu sorunun nasıl aşılacağı üzerine evlilik terapistleri sizlere yol göstereceklerdir. Böylece evlilik terapistleri sayesinde boşanmaların bir nebze de olsa önüne geçilebilecektir.

Evlilik Terapisti Hangi Çiftler Tarafından Tercih Ediliyor?

Evlendikten sonra sorumluluk almakta güçlük çeken ve bekâr hayatındaki rahatlığı arayan birçok çift kimi zaman bir çözüm yolu aramaktadır. Dolayısı ile çiftler çözüm yolu niteliğinde karşısına çıkan ve destekçisi olan evlilik terapistinde soluğu almaktadır. Bu bağlamda çok da doğru yapmaktadırlar. Çünkü bir yuva kolay kurulmuyor ki kolay yıkılabilsin öyle değil mi? Sadece, boşanma aşamasına gelenler değil, evliliğindeki birtakım sorunları doğru bir şekilde çözebilmek ve daha sağlam adımlar ile evliliğini sürdürmek isteyenler de evlilik terapisti ile bunu başarabilmektedir. Tabii bir de, evliliğinde sorun yaşamayan fakat nasıl bir yol izlersem daha mutlu bir evliliğe sahip olabilirim diyen kısacası evlilik konusunda bilinçlenmek isteyen çiftler de evlilik terapistine başvuranlar arasında yer almaktadır.

İletişimsizlik Evlilik Terapisti İhtiyacının Ortaya Çıkmasında Büyük Etken!

İletişimsizlik evlilikte büyük bir sorun olarak boy göstermekte ve hatta bu durum çiftleri boşanmaya kadar götürebilmektedir. Çiftler tarafından farklı şekillerde çözülmeye çalışılan bu problem başka birçok probleme göre daha zor aşılabilmektedir. Çünkü bu problem ile baş edebilmek için bile iletişim gerekmektedir. İletişimsizlik, bu bağlamda çiftlerin tek başlarına halledebilecekleri bir sorun olmaktan çıkmakta ve evlilikte çiftlerin psikolojisi konusunda uzman olan evlilik terapisti ihtiyacını ortaya çıkarmaktadır.Sosyal Medya: