Evlilik Danışmanlığı

Boşanmadan önceki durak: Evlilik Danışmanlığı

Evlilik, iki birbirini beğenen ve artık daha çok beraber zaman geçirmek isteyen iki kişinin en mutlu kararıysa, ayrılmakta artık beraber yaşamanın mümkün olmayacağını veren iki kişinin hüzünlü kararıdır.

Evliliklerde daha çok hayaller kurulur ve hayallere beraber ulaşmanın vereceği hazlar, umutlar düşlenilir.  Hayal kurmak tabiki evlilik için çok önemli unsurdur. Hayalleri gerçeklerle temellendirmek, kurulan hayallerin gerçekleşmesini sağlar. Çoğunlukla bizim yaptığımız şey: Karşı tarafın kendisini değiştirmesini beklemek veya birçok soruna karşı sessiz çığlığımızı sürdürmek. Her iki yaklaşımda evliliğin hızlıca çökmesine yol açar.

 

Boşanmaya karar vermek zordur ama karar verildiği zamanda bir o kadar da hızlı gelişebiliyor. Her iki tarafın veya bir tarafın karşısındakinden umutlarını kesmesi, kendini kapatması, sevgisini sorgulaması, geçmişte on yaptığı iyilikleri, jestleri sorgulaması hem kişiyi depresyona sokabilir hem de evlilik kurumundan hızlıca uzaklaştırır.

Evlilik Danışmanlığına evlenmeden önce gidilmesi veya evliliğin ilk yıllarında gidilmesi çiftlerin yıpranmasını ve yaşanacak öfkenin önüne geçer. Boşanma dilekçesi vermeden öncede evlilik terapistine girmek çiftlerin birbirine verecekleri son umut ve hediye olarakta görülebilir bu yüzden boşanmadan önceki evlilik danışmanına gitmek çiftler üzerinde çok olumlu izler bırakabileceği gibi çocuklar varsa da çocukların gelişimlerini de olumlu pozitif etkileyecektir. Evlilik Danışmanlığı size tarafsız, özgün yaklaşım sergiler.

“Evlilik Danışmanı neyi değiştirebilir ki, biz bu evliliği düzeltemedik psikolog mu düzeltecek?” demeyin. Çünkü Psikolog tarafsız, bu alanda uzmanlaşmış tecrübe kazanmış ve yüzlerce çift terapisi yaparak sorunları çözebilen kişidir. Her iki kişininde hassasiyetlerini anlayan kişidir.

İyi bir Evlilik Danışmanı: Evlilik içinde yaşadığınız, sosyal, duygusal, cinsel, ailesel, çocuk gelişimi üzerine çıkan tüm problemlerde tam ve koşulsuz destek verir.

Evlilik Danışmanlığında sizi karşı tarafın isteklerine göre yönlendirmez ve sizi anlamaya, algılamaya çalışır. Sizi doğru algıladıktan sonra karşı tarafında bu şekilde algılamasını sağlar.

En iyi evlilik danışmanlarını bulmak için uzmanın cv’sini iyi inceleyin ve internetten iyi araştırın. Evlilik Danışmanlığında uzman terapist sizi beraber ev tek tek seanslara alır ve süreci devam ettirir.

Yeniden beraber olabilme ihtimali, yeniden sevebilme ihtimali, yeniden çocukların kendilerini güvende hissetme ihtimali. İşte bu ihtimalleri evlilik danışmanlığı ile gerçekleştirebilme imkânınız var.

Saygılarımla

 Soner KoşanSosyal Medya: