En iyi psikolog

En iyi Psikolog, En iyi Psikoterapist kimdir?

En iyi psikoloğu bulmak için ne istediğinizi bilmek gerekiyor. Yani iyi bir doktora gitmek için nasıl ki yaşadığınız rahatsızlığı bilmeniz gerekiyorsa psikologtan en iyi verimi almak için de yaşadığınız aktüel veya kronik sorunu iyi tahlil etmeniz gerekir. Tahlil etmeniz terapi süresini kısaltacağı gibi size maddi ve manevi yönden yarar sağlayacaktır.

En iyi psikoloğu bulmanız için ya psikolog psikolog gezmeniz ya da internet sitesinde cv’sine, yazılarına, yorumlarına dikkat etmeniz gerekir. Bu aşamayı geçtikten sonra ön görüşme seansı çok önemli. Ön görüşme seansında sizi gazlamaması ve coşku vermemesi gerekir.

En iyi psikologu bulma amacının altında, tabii ki hızlı iyileşme isteği ve maddi anlamda fazla ücret ödememe duygusu yatmaktadır. Bu isteğinizin doğru bir şekilde gerçekleşmesi için tecrübeli bir uzman psikologdan/psikoterapistten destek almalısınız. İyi psikoterapist sizi önyargısız algılamaya çalışan ve tedavi sürecini birçok teknikle uygulayan kişidir. İyi bir psikoloğun veya psikoterapistin tecrübesinde birçok teknik bilgi vardır ve bunları sizin yaşam biçiminize göre uygulamaya çalışır.

Dünyada 800’den fazla terapi modeli mevcuttur. Hangi terapi modelini seçerseniz seçin bu terapiyi yapan kişinin tecrübeli olmasına, yüksek lisans yaptığına, makalelerine ve yorumlara dikkat ediniz.

En iyi psikolog sizi doğru algılayan ve kendi gücünüzle sizi güçlendirmeye çalışandır.Sosyal Medya: