Bireysel Terapi

Bireysel Terapi Uygulaması Nelerden Oluşur?

Kendinde karşılaştığı ve çözmekte zorlandığı bazı problemlerin farkına varan kişi bireysel terapi süreçlerinden yararlanarak bu problemlerin çözülmesini sağlayabilir. Ancak bu tür uygulamalarda çoğu zaman danışan konumundaki kişiler kendileri ile ilgili olan bilgileri terapistlere açık bir şekilde ifade etmekte tereddüt ediyorlar. Bu konuda danışanların rahatlamasını sağlayan en önemli unsur ise terapistin duruma yaklaşımı olmaktadır. Profesyonel şekilde verilen bir terapi uygulamasında kişinin problemlerini daha iyi anlamaya yönelik olarak sorulacak sorularla terapist, danışanı rahatsız etmeden yönlendirmeye gayret eder.

Bireysel Terapi ile Hangi Problemler Çözülür?

Kişilerin kendileri ile ilgili problemleri çözebilmesi, çözüm odaklarının da kendileri olması sebebi ile daha zorlu bir süreç dahilinde gerçekleşmektedir. Özgüven problemi yaşayanlardan kendini gerçekleştirmekte zorlananlara kadar her türden konuda bireysel terapi uygulamalarının faydasını görmek mümkün olmaktadır. Kişinin kendisi ile alakalı olan davranış ve duygu bozukluklarının tedavi edilebildiği bu süreçler aynı zamanda grup halinde terapiye başvuran bireyler için de verilebilmektedir. Genellikle ailelerde karşılaşılan sorunlar için aile ve çocuk ya da eşler arasındaki problemlerde de bireysel terapiden yararlanmak büyük avantaj sağlamaktadır.

Bireysel Terapide Gizliliğin Önemi

Bireysel terapi kişinin kendini en açık şekilde ifade edebildiği uygulamalardır. Tedavi veya terapi sürecinin en hızlı şekilde ilerlemesi ve başarılı bir sonuca ulaşabilmesi için mutlaka danışanın kendini güvende hissetmesi gerekmektedir. Bu açıdan terapistler danışanlarla aralarındaki tüm ilişkinin güvence altında olduğuna dair gerekli bilgilendirmeleri yapmalıdır. S Konsept Danışmanlık Merkezi olarak profesyonel bir şekilde yürüttüğümüz tüm bireysel terapi uygulamalarımızda danışanlarımızın terapilerindeki gizliliğe en yüksek düzeyde önem veriyoruz. Yaptığımız terapiler sırasında terapistlerimizin sizlere kazandırdığı yeni bakışlar sayesinde geçmişte yaşanmış korku ve travmalarınızın önüne geçerken aynı zamanda potansiyelinizin de farkına varabilirsiniz.Sosyal Medya: