Hipnozla Sigara Bırakma


Hipnozla Sigara Bırakma

Strese girmeden, zorlanmadan sigarayı yaşamınızdan çıkartabilirsiniz. Hipnoz, kalıcı bir şekilde sigaradan kurtulabildiğiniz, başarı oranı %94’lerde olan bilimsel bir metoddur. Her 100 sigara içen kişinin 94´ünden fazlası seanslarından sonra zorlanmadan sigarayı bırakıp daha sağlıklı yaşamaya devam etti. Hipnozla sigarayı bıraktığınızda şişmanlamaz veya herhangi bir olumsuz yan etkiyle karşılaşmazsınız.
 

Hipnozla sigara bırakma sağlıklı bir metot mudur?
Hipnoz bilimsel bir metoddur ve hiç bir yan etkisi yoktur.

Merkezimizde Hipnoz Seansları Nasıl Uygulanır?
Merkezimizde İleri Hipnoz eğitimi alan Uzman Psikolog ve Psikoterapistlerimiz tarafından 45-50 dakikalık seanslar içerisinde uygulanmaktadır. Hipnozun bilinen hiç bir  zararı yoktur.

Hipnozla sigara bırakma kaç seans sürüyor?
Hipnozla sigara bırakma tedavisi ortalama 4-5 seanstır.

Hipnoz seansı sırasında konuşuyor muyum?
Hipnozla sigara bırakma seanslarında; siz bir şeyler konuşmuyor aksine hipnoz koltuğunun keyfini çıkartıp dinleniyorsunuz, hipnoz yapan kişi size telkinlerde bulunuyor.

Hipnoz seansından sonra hemen etkisini görebiliyor muyum?
Hipnoz tedavisi, ilk seanstan sonra etkisini bariz hissedeceğiniz en etkili sigara bırakma yöntemidir.

Hipnozla sigara bırakma seanslarından sonra daha fazla yemek yeme sorunu çıkıyor mu?
Çok yemek yemenin aksine, düzenli yemek yemek gibi faydalı etkileri vardır.

Hipnozla sigara bırakmak istiyorum, ama ben uzun yıllardan beri ve günde bir kaç paket sigara içiyorum. Bu sorun olur mu?
Sigara bırakmaya karar vermişseniz, ne kadar uzun zamandan beri ve günde kaç paket sigara içtiğiniz değil, seanslara düzenli gelmeniz önemlidir. Sigara bırakmak isteyenlerin büyük çoğunluğu günde en az 2 paket ve üstü sigara içenlerden oluşuyor. TÜBİTAK‘ın yaptığı bir araştırma sonucuna göre, hipnoz dünyadaki en etkili sigara bırakma yöntemi olarak tanımlanmaktadır. Uyguladığımız hipnoz tedavisi ile 4-5 seans içinde sigara tiryakiliğine (bağımlılığına) zorlanmadan veda edebilirsiniz. Hipnozu uygulayan kişi, kendi alanında uzun yıllar çalışmış bir uzmandır.

Hipnozla Sigara Bırakma üzerine birkaç dipnot
Hipnozla sigara bırakma, sigara alışkanlığınızın değişmesi anlamına gelir. Sigara içmek bir alışkanlıktır. Alışkanlığı değiştirmek içinde bilinçdışını devreye sokmanız gerekir. Bilinçdışını devreye sokmanın en etkili yolu HİPNOZ’dur. Sigara bağımlılığından kurtulup bağımsız, hür, iradeli ve istediğini yapan bir birey olmanız; hem de günümüzün en korkunç ve yaygın hastalığı olan kansere yakalanmamak ve daha sağlıklı bir yaşam sürmeniz için; ilaçsız, kesin, kalıcı çözüm olan ‘hipnozla’ sigara bırakma seansı sizin için önemli bir şans olabilir. Sigara bırakmak bilinçaltına işlenen o sahte arkadaşlığı kökünden temizleyip; size özgür ama bilinçli, sağlıklı bir yaşam sunuyor. Hipnoz; arkadaşınız olan sigara yerine; sizin sağlıklı, gülümseyen, istediğinizi yapan, istediğinizle arkadaş olan ve uzun, mutlu bir yaşam sürmenizi sağlıyor. Sigarayı tek başınıza bırakamıyorsanız hipnozla bırakabilirsiniz. Hipnoz sizi kötü alışkanlıklarınızdan, bağımlılıklarınızdan kendi isteğiniz ve onayınızla bıraktırır. Böylece hafiflemiş bir şekilde yaşamınıza devam edersiniz. Bu sorunu tek başınıza çözebilseydiniz; zaten burada bu yazıyı okumazdınız. Sigara bırakma işlemini kimyasal ilaçlarla da çözmenize gerek yok. 

Günde 3 veya 4 paket sigara içmeniz hiç önemli değildir; hatta günde bir paketten fazla sigara içiyorsanız, siz daha hızlı ve kolay sigaradan kurtulursunuz. Hipnoz; sigaranın oluşturduğu alışkanlık yaratan davranışlarınızı değiştirip, yerlerine yeni ve sağlıklı davranış biçimleri koymanızı sağlar. Örneğin canınız her sigara çektiğinde derin bir nefes almanız o anda sigara arzunuzu yok edecektir. Hipnozla sigarayı bıraktığınızda şişmanlamaz ve rahatsız olmazsınız. Sigara içmek bir tören gibidir. Hiç farkında olmadan birçok şey size sigarayı hatırlatır ve siz de otomatik olarak bir sigara yakarsınız. Sıkıldığınızda, üzüldüğünüzde, yemeklerden sonra, bilgisayarda çalışırken, çay ya da kahve içerken, araba sürerken vs.… Hipnoz, bu alışkanlıkları kırmanın; bu otomatik pilotu devreden çıkarmanın en etkili yoludur.

Seanslar ne kadar sürüyor?
Sigara bırakma seansı ortalama olarak 4 ile 5 seans sürebiliyor. Bazen daha da kısa sürebiliyor ve ilk seanstan itibaren sigara bırakma olabiliyor. Yalnızca 2 veya 3 aylık bir süre içinde sizi gözlemliyor ve izliyoruz.

1 Seans ne kadar sürüyor?
Ortalama seans süresi 30 dakikayla 45 dakika arasında sürüyor.