Hipnozla Sigara Bırakma

Sigara Bırakmak İsteyenlere Etkili Çözüm

Sigara ne yazık ki başlanıldığında bırakılmak istenmeyen, istenilen zorunlu durumlarda ise birçok kişinin bırakmayı başaramadığı bir ürün... İçerisindeki zararlı maddeler ile sağlığınız için birçok sıkıntı yaratacak olan sigarayı bırakmak isteyenler çoğunlukla bunu sağlığı ile ilgili bir sorun çıktığı zaman mecburiyetten yapıyor. Sigara içerisindeki maddeler ile vücudunuzda bir bağımlılık yaratır ve birçok kişi bırakmakta zorluk çeker. Mecburiyet ile isteksiz olarak bırakmakla yükümlü kişiler için ise durum çok daha zordur. Bırakmak için birçok yöntem olsa da bunların birçoğu yetersizdir, çünkü vücudunuz istemeye devam eder. Bu durumda en etkili yöntem hipnozla sigara bırakma olacaktır.

Hipnozla Sigara Bırakma

Birçok yöntemde karşılaşılan birçok sorun hipnoz yöntemiyle giderilir. Merkezimizde %94 oranında başarı sunan bu yöntemin bu kadar etkili olmasının sebebi psikoterapi ve Hipnozu beraber yapılmasından ve aynı zamanda uzun yıllardan beri oluşan tecrübeden kaynaklanmaktadır. Sigara içmeyi tetikleyen arzu, hipnozla sağlıklı gıdalar yeme, içme, spor yapma, daha sakin olma gibi yetilerin gelişmesin sağlar. Sizler nikotin sakızları ile isteğinizi azaltmaya çalışsanız da içten içe sigara içmek istediğinizi bilirsiniz ve bu sigarayı bırakmanızı olanaksız kılar, en iyi ihtimal ise uzun bir süreç geçirmenize sebep olur. Hipnozla sigara bırakma bilimsel bir yöntem olarak bilinmektedir ve diğer yöntemlerin içerdiği yan etkilere de sahip değildir. 45-50 dakikalık 4-5 seans ile sigarayı kolay şekilde bırakacaksınız. İlk 2 seans sonrası bariz şekilde etkilerini hissedebileceğiniz gibi vücudunuz artık sigara istediğinde bulunmayacak ve beyniniz bu istek için sinyal göndermeyecektir. Birçok kişinin sigara bırakırken karşılaştığı çok yemek yeme gibi sorunlar bu yöntemde karşılaşmayacağınız bir durum olacaktır. 2 3 ay içerisinde sağlıklı şekilde sigarayı bırakmanız için siz de bu yöntemi denemeyi düşünebilirsiniz.

Hipnozla Sigara Bırakmak Neden Tercih Edilmeli?

Hipnoz yöntemi ilk olarak sigaraya ne kadar bağımlı olduğunuz ya da günde ne kadar sigara içtiğinizi düşünmeden başvurabileceğiniz bir yöntemdir. Bu açıdan günde 2 paket sigara içen insana bile başarı garantisi sunduğu için bağımlılar için etkili bir yöntem olacaktır. Hipnozla sigara bırakma seanslar sırasında beyninize etki eder ve ne zamanlar sigara içtiğinizi dikkate alarak bunu yapar. Örneğin yemekten sonra içilen sigara, stresliyken içilen sigara için ayrı ayrı sinyaller göndererek sigaraya duyduğunuz ihtiyaçtan kurtulmanızı sağlar. Aynı zamanda bunu yaparken herhangi bir ilaç kullanarak kimyasal maddelerle uğraşmaktan da kurtulmanızı sağlar.Sosyal Medya: