HAKKIMIZDA

S Konsept Danışmanlık Merkezi, Kurumsal Danışmanlık, Bireysel Danışmanlık ve Aile-Çocuk-Ergen Danışmanlıkları veren bir merkezdir. Verilen danışmanlık hizmeti; kişinin ihtiyaçlarına göre düzenlenir ve multidisipliner bir yöntem kullanılır. S Konsept Danışmanlık Merkezi, Maltepe-Bostancı semtinde hizmet vermektedir.
2008 yılında danışmanlık hizmetlerine başlamış ve 2009 yılından itibaren kurucumuz Soner Koşan tarafından kurumsal ve bireysel alanda hizmet ağını genişleterek çalışmalarını sürdürmektedir.
Soner Koşan Uzman Pedagog ve Psikoterapist olarak bireysel, kurumsal çalışmalara ağırlık vererek okullarda, kurumlarda bireysel ve kurumsal çalışmalara devam etmektedir. 10 yıldan beri Türkiye’de olan uzmanımız tüm eğitimlerini Almanya Bremen üniversitesinde tamamladıktan sonra Türkiye’ye geri dönüş yaparak burada çalışmalarını sürdürmüştür.

Soner Koşan hakkında kısa bir bilgi:

MESLEKİ TECRÜBE VE KURSLAR
-10/1998 – 04/2004: S. Pedagoji bölümü Bremen Üniversitesi/ ALMANYA
-Diploma Tezi: Türkiye ve Almanya’da ki Sokak Çocukların Yaşam Statüleri ile ilgili.
-Psikoterapi Eğitimi ve Gelişim Psikolojisi Lisans Üstü Eğitim
Diakonisches Werk, Bremen (Diakon Vakfı ) Almanya’nın Aileden Sorumlu Devlet Uluslararası Aile Terapileri Kongresinde “Senior Projesi Sunumu” (Emekli Olmuş Kişilerin Tekrar Yaşama ve Üretime Kazandırma Projesi)
Avrupa Birrliği Bakanlığının (Almanya) bir projesi olan: Türklerin Uyumu ve Entegrasyonu bölümünde proje sorumluluğu.
Almanya Eğitim Enstitüsü Süpervizörlük, Koç’luk Eğitiminde Konuşma terapisi, Kişilik terapisi, Sistematik Aile terapisi, Davranış Terapilerinde Başarı ve Koçluk sertifikası (1000 saatlik)
450 saat Aile Danışmanlığı Eğitimi
Aile Danışmanlarına, Psikologlara yönelik yapılan üniversite onaylı Aile Danışmanlık ders eğitmenliği
Omni ileri Hipnoz Eğitimi
Aile Danışmanlık Eğitim Terapileri Derneği kurucusu
Psikolojik Danışmanlık Dairesi’nde Çocuklar ve Gençlerin gelişimleri ile ilgili tüm sorunlarda teşhis terapi ve danışmanlıklar,
IFZ Frankfurt Aile Merkezinde  kronik psikotik hastaların rehabilitasyonu alanında  gözlem katılım çalışması
Projesinde Uzman ve Danışman olarak çalışma
Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde Psikotik Hastaların rehabilitasyonunda 1,5 yıl çalışma.
İFTA International Family Therapy Association (Uluslararası Aile Terapileri Derneği) üyesi
Ulusal ve uluslararası Psikiyatri Kongrelerinde sunum çalışmaları
Bremen’de bağımsız gazetecilik, (Uluslararası Bağımsız Gazeteciler Birliği Üyeliği /Als Freie Journalist)
7. Ulusal Sokak Çocukları Kongresi’nde ”Sokak Çocuklarını Topluma Kazandırma ve Aile Terapisi Projesi” sunumu
Devam eden birçok sosyal sorumluluk projesinin yöneticiliği…


S KONSEPT AKADEMİ
Kurumumuz bugün daha büyük bir aile haline geldi ve birçok alanda uzmanlarla bireysel ve kurumsal alanda hizmet vermekteyiz. Anaokullarında-Kolejlerde-Üniversitelerde ve şirketlerde; kişisel gelişim, bireysel danışmanlık, insan kaynakları, yöneticilik, liderlik, aile-çocuk eğitimi seminerleri verilmektedir.
S Konsept Danışmanlık Merkezi, bir uzmanlar ve akademisyenler topluluğudur. Bu alanda kendi bilgi ve tecrübeleriyle kendisini kanıtlamış uzmanların oluşturduğu sosyal bir şirkettir.
Danışmanlıkların yanı sıra, sosyal sorumluluk projeleri üreten ve uygulayan bir şirkettir.
Kişisel gelişim ve kurumsal gelişim üzerine okullarda, dernek ve vakıflarda, üniversitelerde ve yerel yönetimlerde halk eğitimleri ve seminerler vermekteyiz.

Amacımız:
S KONSEPT DANIŞMANLIK EĞİTİM MERKEZİ; herkesin faydalanabileceği, kişisel eğitim alabileceği, bireysel ve grup çalışmalarıyla hizmet veren bir merkez olmakla birlikte; toplumsal projelerle, hayatın içinde var olan tüm renklerin içinde yer alabilmeyi amaçlar.
Uzman Psikologlar, Pedagoglar, Akademisyenler, Eğitmenler, Aile Danışmanları, Kariyer Danışmanları ile örülü kadromuzla sizlere hizmet vermekteyiz.
Merkezimiz okullar, dershaneler, üniversiteler, belediye ve sivil toplum kuruluşlarında uzmanlık alanlarımızla ilgili bireysel/grup çalışmaları ve seminer eğitimlerimizi tüm Türkiye’de yaygınlaştırma; eğitim, sağlık ve dengeli yaşam üzerine yoğunlaşmıştır. Dengeli yaşam için önce kendi dünyamıza yolculuk yapmamız gerekecek. İlk önce aynadan kendimize umutlu ve mutlu gözlerle bakacağız. Yaşamın içinde yüksek ve kararlı sesle “ BEN DE VARIM” diyebilmeniz için, kişisel gelişim eğitimlerine daha çok ağırlık verdik.

Bireysel Danışmanlık,

başarıya ve hedeflerimize giden yol demek. Kendimizle ilgili çıkmazları ve yetenekleri su üstüne çıkarmak demek. Bireysel danışmanlık, kişiye özel yapılır. Her kişiye özel başarı stratejisi geliştirilir. Kişiye göre amaç geliştirilir. Evrensel değerler veya uzmanın değerleri değil, kişinin seçtiği hedefler üzerine hamleler planlanır.

Kurumsal Danışmanlık: Kurum canlı bir organizmadır. Kurumu yücelten ve geliştiren insan faktörüdür. İnsan faktörünün olduğu her yerde gelişim kaçınılmaz bir olgudur. Eğer bir kurum gelişecekse, önce orada çalışan kişilerin gelişmesi ve vizyon sahibi olması gerekir. Biz kurum ve kuruluşlara, vizyonlarını geliştirmelerinde üstlendikleri misyonlarının üstesinden gelebilmelerini sağlayan kurumsal danışmanlıkları sunuyoruz.  Yerel Yönetimler, Özel Sektör Kuruluşları, Bankalar, Üniversiteler ve benzeri Kurumsal Müşterilerimizin Nitelikli Danışmanlık ve Hizmet gereksinimleri için “özel çözümler” sunuyoruz.

Bireysel Danışmanlık
Aile Danışmanlığı
Çift& Evlilik Danışmanlığı
Kurumsal Danışmanlık
Personel Eğitimleri
Okul Danışmanlığı
Eğitimcinin Eğitimi
Kişisel Gelişim Eğitimleri Sertifikalı Mesleki Eğitimler
Liderlik ve yöneticilik grup çalışmaları
Danışmanlıklar
Süpervizyonlar