OUTDOOR / İNDOOR

 

İndoor ve Outdoor Çalışmaları: Katılımcıların, iletişim becerilerini kullanarak hedefleri doğrultusunda motive olmalarını, grup içi dinamikleri ile ilgili bilgi ve becerilerini geliştirip, takım ruhu yaratarak sinerji oluşturmalarını sağlamayı amaçlayan grup oyunlarıdır.

 • Takım Olma ve Takım Olmanın Temel Unsurları
 • Verimli Bir Takım Oyuncusu Olmak
 • Takımdaki Zor İnsanlarla Başa Çıkmak
 • Beceri kazanmak için kişisel gelişim döngüsü
 • İlişkilerimizi derinleştirmek için insan ilişkileri prensipleri
 • Etkili takım çalışması için eğilimleri ve iletişim stillerini anlamak
 • Gönüllü işbirliği için insan ilişkileri prensipleri
 • Takım çalışmalarında çatışma yönetimi
 • Çevremizdekilerin kuvvetli taraflarına odaklanmak

 

İndoor ve Outdoor çalışmalarımızı İstanbul içinde Beykoz ilçesinde 5 dönümlük alanda yapabildiğimiz gibi sizin belirlediğiniz herhangi bir yerde tüm organizasyonu kurabiliriz.

 

OYUNLARINDAN BAZILARI

Mobil Parkur 2

Ellerindeki sopaların üzerinde duran topları düşürmeden, araba lastiklerinin üzerinden geçip, 7 metrelik merdiveni aştıktan sonra, mini labirentten önce çıkan ekipleriniz, taşıdıkları topları bir kasada toplayarak, iki tur sonunda hedef kutusuna atış yapacaklar. Topu düşürenin başa döndüğü bu parkurda, fiziki mücadeleden çok denge, hedefi tutturmak için isabetli atış ve ekip desteği öne çıkmaktadır.

—————————————————————————————————————–

MASA LABİRENTİ

Labyrinth of Dexterity olarak da bilinen bu masada, el becerisi ve hız başarıya giden yolda kilit yeteneklerdir. Hemen yandaki takımın, ilk topu engellere takılmadan deliğe yaklaştırması, takım olarak daha hızlı olmayı ve stres altında koordineli bir şekilde doğru seçimleri yapmayı gerektirir.

(Aşağıda gördüğünüz masa labirenti mobil olmayan, sabit Parkur’umuzdaki versiyondur. Daha küçük ve hafif olan versiyonu hazırlanmaktadır)

—————————————————————————————————————-

HAFIZA MASASI

Aynı masada iki ekibin oynayacağı bu oyunda, masamızda bulunan 40 adet sembolden 20 tanesi çift olarak hazırlanmıştır. Ters çevrilmiş bu sembolleri sırasıyla açacak olan ekipler, sembolün diğer eşinin yerini hatırladıklarında 1 puan kazanırlar. Ortak akıl ile salt çoğunluğu ele geçiren takım kazanır.

—————————————————————————————————————–

ROMA SAVAŞ ARABALARI

Sizler için ahşap Roma Savaş Arabaları inşaa ettik. Biz denedik. Hem yorucu, hem de çok keyifli bir oyun. Tören geçisi sırasında gururla takımını selamlayan gladyatörün bindiği Roma Savaş Arabasını, 4 tane at (pardon takım arkadaşları) çekiyor. Hız, mücadele ve zaman yönetimi görevlerini içeren parkurda, fiziki mücadele ve kahkaha bol olacak.

—————————————————————————————————————-

Ladder Golf

Takımların çok keyif aldığı bir oyun. Birbirine iple bağlı iki ahşap topun merdiven şeklindeki bir platforma atılarak, farklı seviyelere yerleştirmenin farklı puanlar kazandırdığı bu çok keyifli oyun, eğlence ve takım ruhunu en üst seviyeye taşıyor.

—————————————————————————————————————-

TEKE TEK

Rakip takımların üyelerinin, etrafı çevrili bir alanda birbirlerinin sırtına yapışık olan flamaları kapmak için sadece kulaklarına güvendikleri bir gladyatör oyunu. Gözleri kapalı olan yarışmacılar, rakiplerinin ellerinde ve ayaklarında bulunan zillerin sesini dinleyerek, alan içerisinde doğru pozisyon almalı ve rakibinden hızlı davranarak ona üstünlük sağlamalıdır.

————————————————————————————————————————————-
GONDOL

Plastik dev boruların üzerinde ilerleyen bir gondol gördünüz mü bilmiyoruz ama, bu gondol bağırış çağırışlar ile ilerleyebiliyor. 3-4 kişinin kürek çektiği, 2 kişinin ise boruları önden arkaya aktararak hareketin devamını sağladığı bu oyun, sürdürülebilir ilerlemeyi temsil ediyor. Ekip koordinasyonu ve güçlü iletişim ile kısmen fiziki mücadelenin birleşmesinden oluşuyor.

—————————————————————————————————————–

KIRKAYAK

Her izleyen için çok kolay bir aktivitedir “Kırkayak”. Ancak iki ekip yarışırken hangi takımın başarılı olduğunu belirleyen, aktivitenin zorluk derecesi değil, ekibin ne kadar koordineli çalıştığı ve ortak hedefe yönlendiğidir. Takım ruhu, Motivasyon, Koordinasyon ve Eğlence garantisi olan Kırkayak için hazır olun!

—————————————————————————————————————–

MAYIN TARLASI

Mayın tarlası, iş dünyasının küçük bir simülasyonudur aslında. Başarıya giden yol engellerle doludur ilerlemenin tek yolu ekibine güven ve etkili iletişimden geçer. Ekibin bir üyesi veya tüm ekibin kendilerine bildirilen mayınların yerini hatırlayarak güvenli alana geçmesi gerekmektedir.

—————————————————————————————————————–

TRUSTBUILDING (Güven Oluşturucu Takım Oyunları)

Gözleri kapalı ekiplerinizin kendilerine verilen görevleri nasıl tamamladıklarını daha önce gözlemlediniz mi? Nasıl iletişim kuruyorlar? Liderlik vasıfları öne çıkanlar kimler? Pes edenler var mı? Takım üyelerinin birbirlerine güvenmek zorunda oldukları bu oyunlarda, kimi zaman gözleri bağlı şekilde iple ideal bir kareyi oluşturmaları, kimi zaman önünde engeller bulunan bir etabı aşmaları istendiğinde, ekiplerinizin birbirine olan güvenini ve iletişim gücünü izleme şansı bulacaksınız.

 

 

Outdoor Training

 

 

TRAFİK

Zemine dizili ekip sayısından 1 adet fazla kareler vardır. Ekip ikiye bölünür, ortada boş bir kare bırakarak ekip üyeleri yüzleri karşılıklı gelecek şekilde kareler üzerinde dizilirler. A ekibi B ekibinin yerine, B ekibi A ekibinin yerine geçecektir. Ancak kuralımız: yüzlerinin dönük olduğu yön doğrultusunda sadece bir kare/kişi atlayarak hareket etmektir. Geriye doğru hareket etmek kesinlikle yasaktır. Sadece konuşma yoluyla iletişim sağlanmalıdır. Aynı yöne gidecek iki kişi arka arkaya geldiğinde oyun kilitlenir ve takım en başa geri döner.

 

Kazanımlar: Durumsal liderliğin ortaya çıkması, İletişim Becerileri, Baskı altında karar verebilme, Problem çözme

—————————————————————————————————————-

MAYIN TARLASI

Ortada “Mayın Tarlası” olarak adlandırdığımız 6 kare genişliğinde,

20 kare uzunluğunda bir alan bulunmakta. Bu alanın yalnızca bir girişi ve bir çıkışı bulunmakta. Mayın olarak kullanabileceğiz tenis topları veya peluş hayvanları bu alana serbest bir şekilde yerleştiriyoruz. Ekiplerden sırayla bu mayınlara basmadan karşıdaki alana geçmelerini istiyoruz. Her turda ekipten bir kişi gözleri bağlı bir şekilde mayınlı alanda bulunacak, diğer ekip üyeleri ise mayın tarlası içindeki arkadaşlarına doğru navigasyonu yapabilmesi için yönlendirmeler yapacaktır. Mayın tarlasındaki ekip üyesi mayına basarsa oyun başa dönecektir. Tüm ekip üyeleri mayın tarlasından karşıya geçtiğinde oyun tamamlanır. adet kalası, uyum içerisinde ilerlemek için kullanırlar.

 

Kazanımlar: Liderlik, İletişim Becerileri, Baskı altında karar verebilme, Bilgi transferi

—————————————————————————————————————–

RADYOAKTİF

Ekibin işbirliği içerisinde belirlenen yasak alana girmeden kova içerisindeki radyoaktif suyu ipler yardımı ile bir başka yasak alandaki deaktivite kovasına boşaltması gerekir.

 

Kazanımlar: Ekip çalışması ortamı yaratmak, İletişim Becerileri, Baskı altında karar verebilme, Stratejik planlama, Problem çözme, Durumsal liderliğin ön plana çıkartılması, Ortak amaç ve hedef oluşturma

—————————————————————————————————————–

ÖRÜMCEK AĞI

Aktivitenin temel amacı iplerden örülmüş ve iki ağaç arasına monte edilmiş bir örümcek ağının deliklerinden karşı tarafa geçilmesidir. Oyuncular ağın bir tarafında toplanır. Ekip üyeleri ağın deliklerinden geçerek karşıya ulaşmalı fakat bunu yaparken de ağ ile temas etmemelidir. Geçiş sırasında geçişi gerçekleştiren ya da ona yardım eden ekip üyelerinden birisinin ağa değmesi o deliğin iptal olması demektir. İptal olan delik şerit bant ile kapatılarak kullanımı engellenir. Yanan oyuncunun ise o geçişi iptal edilir ve geçişini bir başka delikten yapması gerekir. Tüm ekip üyeleri karşı tarafa geçtiğinde oyun sona erer.

 

Kazanımlar: Ekip çalısması ortamı yaratmak, iletişimi güçlendirmek, Baskı altında karar verebilme, Stratejik planlama, Problem çözme

—————————————————————————————————————-

KIRKAYAK

Ekip üyeleri tutundukları referans ipleri yardımı ile 2 metrelik kalaslar üzerinde denge sağlayarak, yere basmadan belirlenen parkuru tamamlamaya çalışırlar. Parkur sınırlarının dışına taşar veya yere basarlarsa en baştan parkura girmek durumunda kalırlar. Takım içindeki senkronizasyonun en önemli olduğu aktivitelerdendir.

 

Kazanımlar: Ekip çalışması ortamı yaratmak, iletişimi güçlendirmek, Durumsal liderliğin ön plana çıkartılması, Rekabet piyasasında etkili rol almak, Ekip içi koordinasyon, Bilgi transferi, Ortak amaç ve hedef oluşturma

—————————————————————————————————————–

GÖREVİMİZ TEHLİKE

Bu aktivitede, takım üyelerinden ellerindeki iplerlerle, kendi aralarından seçtikleri bir ajanı, zeminine basmanın yasak olduğu girilemez alana ulaştırarak, kasayı açıp şifreyi bulmaları istenir.

 

Kazanımlar: Etkili ekip olma, Stratejik planlama, iletişimi güçlendirmek, Durumsal liderligin ön plana çıkartılması, Ekip içi koordinasyon, Bilgi transferi, Ortak amaç ve hedef oluşturma

 

—————————————————————————————————————–

GONDOL

Ekip üyeleri kendilerine verilen bir kontrplak ve belli sayıdaki boru ile çubukları kullanarak belirli bir mesafeyi yere hiç temas etmeden kat etmeye çalışırlar. Eğer ekip üyelerinden herhangi biri yere temas ederse tüm ekip tekrar parkur başına döner. Hareket halinde düşen malzeme kaybedilmiş olur. Belirlenen noktaya gelindiğinde aktivite son bulur.

 

Kazanımlar: Ekip çalısması ortamı yaratmak, iletişimi güçlendirmek, Durumsal liderligin ön plana çıkartılması, Rekabet piyasasında etkili rol almak, Ekip içi koordinasyon, Bilgi transferi, Ortak amaç ve hedef oluşturma

—————————————————————————————————————–

ANGRY BIRDS

Söyleyecek fazla bir şey yok. Yaşadıkları adayı işgal eden domuzlara karşı savaş açan sinirli kuşlarımız, şimdi onların yuvalarına saldırıyor. Devasa sapanlar ve isabetli atışlarla bu kuşları hedeflerine ulaştırmaya çalışıyoruz.

 

Kazanımlar: Rekabet azmi, iletişimi güçlendirmek, Durumsal liderligin ön plana çıkartılması, Bilgi transferi

—————————————————————————————————————

KLAVYE

Ekip üyeleri alfabenin tüm harflerinin karışık olarak bulunduğu sınırlı bir alanda, yer ile temas etmeden klavyeyi kullanarak en uzun cümleyi yaratmaya çalışacaklar. Bu alan içinde 30 veya 40 cm lik, üzerinde harfler olan plakalar bulunur. Harfli plakalarla birlikte, 3 veya 4 adet space ve backspace tuşları bulunur. Bilgisayar klavyesine benzer tuşları olan bu aktivitede; Ekip bu harfleri kullanarak mantıklı bir cümle yazmaya çalışır. Yanlış veya fazla yazılan harfleri backspace tuşuyla silebilir, kelimeler arasında boşluk bırakmak içinse space plakasına basılabilir

 

Kazanımlar: Etkili ekip olma, Stratejik planlama, iletişimi

güçlendirmek, Durumsal liderliğin ön plana çıkartılması, Ekip içi koordinasyon, Bilgi transferi, Ortak amaç ve hedef Oluşturma

—————————————————————————————————————–

MIKADO

Genel Bakış: Özel olarak iç içe yerleştirilmiş çok sayıda mikado

çubuğunun ekip üyeleri tarafından kendilerine verilen zaman içinde ve belirlenen kurallar dahilinde tek tek toplanması gerekmektedir. Çubukları çıkartırken, bir kişi sadece bir çubuğa dokunabilir ve dokunduğu çubuğu alana kadar bırakamaz. Tuttuğu çubuğu çıkartırken diğer çubukları hareket ettirmemesi gerekir bunun için ekip arkadaşları yardım edebilir fakat onlarda tuttukları çubukları bırakamazlar, bir sonraki hamlede çıkartmaları gerekir.

 

Kazanımlar: Ekip çalısması ortamı yaratmak, iletişimi

güçlendirmek, Baskı altında karar verebilme, Stratejik

planlama, Problem çözme

—————————————————————————————————————–

HELYUM HALKA

Katılımcıların işaret parmaklarının üzerine Sihirli halkayı

yerleştiriyoruz. Grubun görevi halkayı yere indirmektir. Tek kural parmakların çubukla temasını kesmemektir. Eğitmenin üçe kadar sayarak elini halkadan çekmesiyle birlikte halka yere inmek yerine, içinde adeta helyum gazı varmış gibi yukarı çıkar. Görevde ustalaşabilmek için koordine olmak, konsantre olmak ve liderlik anahtar becerilerdir.

 

Kazanımlar: Ekip çalısması ortamı yaratmak, iletişimi

güçlendirmek, Ekip içi koordinasyon, Ortak amaç ve hedef oluşturma

—————————————————————————————————————–

ENGEL PARKURU

Güven oluşturucu trust-building games serisi olan bu çalışmada

katılımcıların gözleri bağlı olarak 2 ayrı ekip halinde önlerine

koyulan engelleri mümkün olan en kısa süre içerisinde rakip

takıma göre daha etkili iletişimle aşması beklenir.

 

Kazanımlar: Liderlik vasfının ön plana çıkartılması, iletişimi güçlendirmek, Durumsal liderligin ön plana çıkartılması, Baskı altında karar verebilme, Ekip içi koordinasyon, Bilgi transferi, Çatısma ortamı, Güven oluşturma

 

—————————————————————————————————————-

Balon Dünyası

 

Balon süsleme ve sanat takım çalışması. Balon süsleme ve sanat takım çalışması. Malzemeniz çok basit, sadece balon. Sizden istediğimiz, bu balonları kullanarak büyük hatta çok büyük bir obje oluşturmanız. Sizi anlatan, takımınızı anlatan, ürün veya markanızı anlatan bir obje olabilir.

Ne yapıyoruz?

Önce ekibinizi gruplar halinde çalışmaları için eşit sayıda ekiplere ayırıyoruz. Rengarenk binlerce balonu, kompresörleri, ve yapıştırıcı malzemeleri ekiplere dağıttıktan sonra süreniz başlıyor. 90 dk içerisinde istenilen konseptte objelerin yaratılması için ekipler kendi içlerinde müthiş bir işbirliği göstermeli. En yüksek, en kreatif ve en iyi sunumlar sonucu jüri tarafından yapılacak oylama ile en başarılı ekipler seçilebileceği gibi, tüm ekipler büyük bir balon projesinin parçası olarak da takım çalışması yapabilirler. İster kule, ister heykel olsun yaratıcı uygulamalarda özgür bıraktığımız ekipleriniz için garanti ettiklerimiz, bol eğlenceli balon süsleme ve sanat takım çalışması.

Team building olarak gerçekleştirilebilen bu aktiviteyi görsel açıdan zenginleştirmek isterseniz, dilediğiniz logo veya yazıyı bize önceden verdiğiniz takdirde sizin için balonla tasarımlar hazırlayarak toplantı veya etkinliklerinize renk katacak dekoratif enstallasyonlar oluşturabiliriz.

 • Süre: 60-90 dk.
 • Kişi Sayısı: 10-100

Kazanımlar: Buz kırıcı, Enerji verici, yeni iletişim yöntemleri, dikkat ve konsantrasyon, eğlence-motivasyon-sosyalleşme, ortak amaç ve hedef oluşturma

Basit Makinalar

 

1883-1970 yılları arasında yaşamış, Pulitzer ödüllü bir karikatürist, aynı zamanda mühendis, heykeltıraş ve de yazardır Rube GOLDBERG. “Rube Goldberg İcadı” kavramını Amerikan dil hazinesine ve sözlüklere sokmayı başarmıştır ki, “Çok basit bir işi yapmak için yaratılmış çok kompleks bir makine”, “minimal sonuçlar almak için maksimum çaba gösterme” gibi anlamlara gelir.

Rube Goldberg makineleri sıklıkla hobi ve gösteri amaçlı kullanılan düzeneklerde de kendini gösterir. Örneğin bir sürü alet edevat bir sürü iş yaptıktan, bilyeler oradan oraya zıplayıp, bir kolu çekme gibi nihai görevlerini yerine getirdikten ve mekanizma bir sürü böyle ardışık görevi tamamladıktan sonra bir gazozun kapağını açmak gibi nihai ve tek görevini tamamlayabilir.Şimdi tüm yaratıcılığınızı kullanarak ekip arkadaşlarınızla beraber bu makinalardan bir tanesini şirket çalışanlarınızın kurmasını istiyoruz. Size sunacağımız videolardan ilham alarak takım arkadaşlarınızla beraber oluşturacağınız basit makinalar görmek istiyoruz. Bu zincir reaksiyon makine projelerini gerçekleştirmek için ekip arkadaşlarınızla takım çalışması performansı gösterecek, eğlenceli saatler geçireceksiniz. Gün sonunda projelerinizin sunumunu gerçekleştirecek, zincir mekanizmanın çalışmasını jüriye oylatacaksınız.

 • Süre: Min. 2 – Max. 4 saat olarak esnek zamanlama kurgusu
 • Kişi Sayısı: 10-100 arası

 

Kazanımlar: Takım çalışması ve kooperasyon, takım rolleri ve farklılaşma, çapraz-fonksiyonlu işbirliği, iletişim becerileri, proje yönetimi, yaratıcılık, strateji-planlama, problem çözme, liderlik becerileri, eğlence-motivasyon-sosyalleşme, ortak amaç ve hedef oluşturma.

 

Medeniyet

 

Takım proje yönetimi özelliği olan bu aktivitenin temel amacı küçük takımlara bölünen ekip üyelerinin, doğru planlama ve strateji ile yardımlaşarak küçük bir medeniyet kurmasıdır. Bu sıra dışı takım çalışmasının kapsamını, toplam ekip üyesi sayısına göre genişletmek veya daraltmak mümkündür. Temelde hedefimiz, kurumumuzun ismiyle anılan bir medeniyet kurmaktır. Bu medeniyet içinde, genel merkezimiz, fabrikamız, sosyal alanlarımız, araçlarımız ve ekiplerin öngördüğü diğer tüm detaylar tasarlanıp inşaa edilebilir.

Yaratıcılık ve uygulama açısından esnek yapısı ile bu aktivite, küçük ekipler için daha uzun süreli veya büyük ekipler için kısa sürede daha kapsamlı bir takım proje yönetimi çalışması haline getirilebilir. Geçmiş yıllarda kazandığımız tecrübe ile Medeniyet projesini artık çok daha gösterişli, ekip çalışması adına etkin ve kolay uygulanabilir hale getirdik.

Gerçek bir takım proje yönetimi olan Medeniyet etkinliğinde, kullanılan malzemelerde yapılacak ufak değişiklikler ile uygulama alanını açık havadan toplantı salonu içerisine de taşıyabiliyoruz. Kendi büyük medeniyetinizi yaratmanız için tek gereken, takım proje yönetimi stratejisi, etkili takım çalışması, sinerji ve biraz da yaratıcılık.

Büyük malzemelerin kullanıldığı ve geniş alan isteyen takım proje yönetimi aktivitelerinde, bizim tecrübemiz gösteriyor ki ideal set up 10 kişilik takımların çalışması ve konsept dahilinde ihtiyaç duyulursa, 10 kişilik bu takımların üretiminin finalde başka takımlar ile birleştirilmesidir.

Başla – Planla – Tamamla – İzle – Bitir

 • Süre: 90-120 dk.
 • Kişi Sayısı: 10-300

 

Kazanımlar: Takım çalışması ve kooperasyon, takım rolleri ve farklılaşma, çapraz-fonksiyonlu işbirliği, iletişim becerileri, liderlik becerileri, eğlence-motivasyon-sosyalleşme, ortak amaç ve hedef oluşturma, yaratıcılık

 

ÜCRETLENDİRME:

Kişi sayısı, olası program tarihleri, aktivitelerin sayısı ve özelliklerine göre, ücretlendirmeler değişmektedir.

 

Programlarımız konaklamalı, konaklamasız, kahvaltılı, öğle yemeği içinde veya dışında olarak planlanabilir. Ayrıca Outdoor çalışmalarımız seminer çalışmaları ile birlikte planlanabilir.