S Konsept Akademi olarak  evlilik terapistinin, evli çiftlerin her birine aynı mesafede olmasına ve bağımsızlığını her daim korumasına ve bu alanda eğitimler, süpervizyonlar alan ve yeteri kadar tecrübesi ve deneyimi olmasına özellikle önem veriyoruz. Tüm bu hassasiyetler ve deneyimler evlilik terapi sürecinin iyi analiz edilmesini  ve verimli geçmesini sağlar.

Merkezimizde Evlilik Terapisti Ve Danışmanlığı Uygulamaları:

İnsanların hayatlarında en önem verdikleri kurum evlilik kurumudur. Kutsal olduğu kadar büyük bir sorumlulukta içermektedir ve hayat akışını tümüyle değiştirmektedir. Tüm bu etkileri nedeni ile kişileri de çok fazla etkilemektedir. Birçok insan uzun süren evliliklerinin nasıl yürüdüğü sorulduğunda karşılıklı anlayıştan bahsederler. Evlilikte en önemli konu iletişimdir. İnsanların iletişim konusundaki problemlerinin çözümü konusunda ise çift evlilik terapisti ve danışmanlığı hizmetleri çözüm sunabilmektedir. İnsanların evlilikten farklı beklentileri ve anlayışları olabilmektedir. Yaşanılan olaylar ve ailelerin tutumları evlilik içerisinde sorunlara neden olabilmektedir. Bu durumların aşılması konusunda terapistler etkili öneriler sunabilmektedir.

Merkezimizde Evlilik Terapisti Ve Danışmanlığı Yöntemleri

Evlilik içerisinde sorun olarak beliren birçok durumun çok eskiden oluşmaya başladığı bilinmektedir. Eşlerin birbirlerini iyi ifade edememesi, arada kalmaları ve yanlış davranışları sorunların oluşmasını doğurabilmektedir. Bunun yanında dış faktörler ile birlikte kariyer planlaması ve çocuklar da evliliği etkileyebilmektedir. Tüm bu konularda eşlerin sağlıklı bir şekilde konuşabilmeleri konusundaki diyaloğunda kopması ile ciddi sorunlar başlayabilmektedir. Bu gibi durumlarda çift evlilik terapisti ve danışmanlığı çiftlerin birbirlerini anlamak konusundaki durumlarını belirlemektedir. Çiftleri tarafsız bir şekilde dinlemek ve bakış açılarını farklı yönlere çevirmek iletişimde etkili olmaktadır. Bu konudaki başarı çiftlerin evliliği sürdürmedeki istekleri oranında başarı sağlamaktadır.

Etkili Çift Evlilik Terapisti Ve Danışmanlığı Hizmetleri

Evliliğin uzun yıllar sorunsuz şekilde sürmesi mümkün olabilmektedir. Ancak hiçbir konuda ayrılığa düşmeden anlaşmazlık yaşamadan evliliğin sürmesi olanaksız gibi görünmektedir. Bu anlaşmazlıklarda iletişimin ve tarafların anlayışının yüksek olması ve kişilerin kendini iyi ifade edebilmeleri önemlidir. Bu konudaki sorunlarda çift evlilik terapisti ve danışmanlığı yardımları ile evliliğin küçük sayılacak ve tarafların bakış açısı nedeni ile büyütülen sorunlardan yıkılması önlenebilecektir.

Evliliğinizle ile ilgili önemli, radikal karar almadan önce evlilik terapistimize danışın. Sonra yaşanması muhtemel bireysel ve eşler arasındaki sorunlara, keşkelere maruz kalmamak ve çocuklar var ise onların  bu ayrılık veya tartışmalı süreç içinde yaşayabileceği gelişimsel sorunların önüne geçmiş olursunuz.

S Konsept Akademi