Çift Evlilik Danışmanlığı Hizmetimiz:

 

Evlilik Danışmanlığı ile beraber, ilişki ve evliliğin iyi gelişmesi için evlilik danışmanlarımızla size destek vermekteyiz. İlişkinizde kavga, gürültü, gereksiz hırçın tartışmalar, kapris ve stres mevcut ise  evlilik danışmanlığı seansları ile birlikte bu sorunlarınıza çözüm bulma noktasında kendinizi daha motive olarak görmeye başlarsınız. Evlilik Danışmanlığı, ilişkiye ilk başladığınız ana doğru bir yolculuktur.

Evlilik, dünyanın en fazla iflas eden kurumu olmasına rağmen, dünyanın en fazla talep edilen kurumu olması, bu kurumun ne denli ayrıcalıklı ve kutsal bir yapı olduğunu bize hatırlatmaktadır. Öyleyse sorun kurumdan çok, kurumun nasıl kullanılması ile ilgili.

Evliliğiniz; maddi-manevi sorunlarla, kendi aileleriniz ile olan ilişkilerinizle, onların sizin aile yapınıza olan bakış açıları ve müdahaleleriyle, kültürünüz ile olan çatışmalarınızla, çevrenizle, kendi ruhsal yapınızla, isteklerinizle, değişen zamanla, çocuklarınızla, daha özel sorunlarınızla her an etkileşim ve değişim içinde olacaktır.

 

Merkezimizde Evlilik Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

Evlilik danışmanlığına ilk başvurduğunuzda alanında uzman psikoterapist-aile danışmanı uzmanımız sizi  ve eşinizi tek ve beraberce seansa alır ve  sizi algılamaya çalışır. Sizin o güne kadar yaşadığınız problemleri  tek tek değerlendirip çözüme ulaşmanızı sağlayıcı danışmanlık yapar. Evlilik Danışmanlığı boyunca motivasyonunuz  artar yaşama daha güçlü  bağlanırsınız.

Tüm bu etkenlerle doğru ve yerinde müdahaleler için evliliğinizin evlilik danışmanlığı ile doğru yönde ilerlemesini sağlayabilirsiniz. Çift terapisinde; sorunların tarafsız bir şekilde çözüldüğü ve mutsuzluğun yerini gülümsemenin aldığı yerdir. Evliliğinizin bittiğini düşündüren şeyler bazen birbirinizi anlamadığınız için içinizde yaşattığınız kuruntular olabilir. Her evliliğin ve ilişkinin bir danışmanlığa ihtiyacı vardır. Terapinin amacı iletişimi sağlıklı hale getirmektir.

Bir ilişkinin sağlıklı şekilde devam etmesi, çiftlerin uzlaşmazlıklarını çözebilme yeteneğine ve isteğine bağlıdır. Çiftlerde ortaya çıkan sorunların kaynağı, aslında problem diye görülmeye başlandığı zamandan daha öncesine dayanır. Fakat yaşam döngüsünün çeşitli devrelerinde (evlilik, çocukların doğumu, çocukların okulu, eşlerin iş-meslek rolleri, geleceği yapılandırma) çiftler belirli amaçlar üzerine odaklanırlar. Tüm evliliklerde sorunlar olabilir. Sorunlar her zaman olacaktır ama sorunları çözebilecek irade, sabır ve özverinin de devamlı olması gerekmektedir. Bu düşünce ve duygunun devam edebilmesi için

Evlilik Danışmanlığı ilişkinize ve kendinize farklı – daha pozitif bakmanıza yardımcı olacaktır. Alanında uzman psikolog, psikoterapist ve aile danışmanların öncülüğünde verilmektedir.